Hilarion Bécsi és Ausztriai püspök 2003. december 10-én kelt válaszlevele Mihaíl Ausztriai metropolitához

Főtisztelendő Mihail Ausztriai metropolitának, a Konstantinápolyi Patriarchátus magyarországi Exarchájának Főtisztelendőséged! Válaszolva az Ön 2003. november 3-án kelt levelére, először is szeretnék rámutatni arra a megengedhetetlen hangnemre, amelyben a levél íródott. Azok a kifejezések és hasonlatok, amelyeket Ön az Orosz Ortodox Egyházzal kapcsolatban használ, nem elfogadhatóak még egy világi embertől sem, nem is szólva egy olyan…

tovább

Egyházmegyénk kormányzó főpapja, Hilarion Bécsi és Ausztriai püspök találkozott Sofronie Gyulai püspökkel, a Magyarországi Román Ortodox Egyházmegye vezetőjével

Hilarion püspök november 15-én Budapesten találkozott Sofronie Gyulai püspökkel, a Magyarországi Román Ortodox Egyházmegye vezetőjével. A megbeszélésre Hilarion püspök kezdeményezésére került sor. Sofronie püspök kíséretében ott volt Kallinik és Nicolae szerzetespap, a Magyar Ortodox Egyházmegye papságát pedig D. Dr. Berki Feriz protopresbyter esperes, Bilku Roland Szergij lelkész, az Egyházmegyei Hivatal titkára és Tatárka Kirill diakónus…

tovább

Mihail Ausztriai metropolita 2003. november 3-án kelt levele Hilarion Bécsi és Ausztriai püspökhöz

Főtisztelendő Hilarion Bécsi és Ausztriai Püspök úrnak, Az Orosz Ortodox Egyház Budapesti és Magyarországi Püspöksége Helytartójának Főtisztelendő Testvérem Krisztusban! Válaszadással tartozoma 2003. szeptember 1-i levelére egyrészt azért, hogy az ismét szándékosan elferdített történelmi igazság helyreálljon, másrészt pedig a címzettek tájékoztatása céljából, akiket ezzel megtéveszt, áldozópapból áldozattá változtat. És amit tisztázni szeretnék:

tovább

A magyar igazságszolgáltatás újabb győzelme

A karcagi Szent György ortodox templomot ortodox kereskedők építtették. Karcagra való érkezésük után több mint száz évig élt a közösség templom nélkül, amikor is a jelentősen felduzzadt egyházközség templomépítésbe kezdett. Az építkezés 1794-ben fejeződött be. A templomot még abban az évben felszentelte Dioniszije budai szerb püspök.

tovább

Hilarion Bécsi és Ausztriai püspök találkozói a Magyar Katolikus Egyház főpapjaival

Október 4-én Hilarion Bécsi és Ausztriai püspök, az Orosz Orthodox Egyház európai nemzetközi szervezetekbe delegált képviselője és a Magyar Orthodox Egyházmegye ideiglenes kormányzója Debrecenbe látogatott, ahol a városban szerveződő magyar ortodox közösségnek Szent Liturgiát szolgált. Bosák Nándor debreceni katolikus püspök engedélyével a liturgiát a Szent Anna székesegyház altemplomában végezte.

tovább

Az Orosz Ortodox Egyházat az Európai Unióban képviselő Hilarion Bécsi és Ausztriai püspöknek, a Magyar Orthodox Egyházmegye kormányzójának 2003. szeptember 2-án kelt levele Mihail Ausztriai metropolitához, a Konstantinápolyi Patriarchátus magyarországi exarchájához

Főtisztelendőséged, Krisztusban kedves Testvérem és az Isten oltára előtt Szolgálattársam! Megkaptam Főtisztelendőséged 2003. augusztus 1-én kelt levelét, és nagyon örülök, hogy Önnel, mint a Szentséges Konstantinápolyi Egyház ausztriai és magyarországi képviselőjével testvéri párbeszédet folytathatok.

tovább

Mihail Ausztriai metropolita, a Konstantinápolyi Patriarchátus Magyarországi Exarchája 2003. augusztus 1-én kelt levele az Orosz Ortodox Egyházat az Európai Unióban képviselő Hilarion Bécsi és Ausztriai püspökhöz, a Magyar Orthodox Egyházmegye kormányzójához

Főtisztelendő Testvérem Krisztusban! Reményemet, hogy Főtisztelendőségével itteni beiktatása után az egyházaink közötti probléma megoldása, a Magyarországi Ortodox Egyház tanúságtétele és hívei javára szolgáló építő és eredményes együttműködést tudunk folytatni beárnyékolta az Ön 2003. július 2-án Igor Ivanov úrhoz, Oroszország külügyminiszteréhez Budapesten, a Petőfi téri Nagyboldogasszony templomban tett látogatásakor intézett beszéde.

tovább