A Magyar Egyházmegye papságának nyílt levele Hilarion budapesti és magyarországi metropolita védelmében

Mi, a Moszkvai Patriarkátus Budapesti és Magyarországi Egyházmegyéjének papsága, őszinte támogatásunkat kívánjuk kifejezni kormányzó főpapunk, Hilarion metropolita iránt, és egyben mély felháborodásunkat az ellene indított rágalmazó hadjárat miatt, amelyet a média egyes orgánumai indítottak („24.hu”; „hvg”; „Novaja Gazeta Jevropa”). Sok éve ismerjük Hilarion metropolitát. 2003-2009. között egyházmegyénk ideiglenes kormányzó főpapjaként volt alkalmunk nagyon jól megismerni….

tovább

Hilarion metropolita imádságos megemlékezése a Crocus City Hall-ban történt terrorista támadás áldozatairól

Március 23-án, szombaton Hilarion metropolita az ürömi Szent Alexandra vértanú császárnőnek szentelt templomban tartott szent liturgiát, melynek során imádságban emlékezett meg a  Crocus City Hall-ban történt terrorista támadás áldozatairól. Az istentisztelet végén főpásztorunk mély részvétét fejezte ki a szörnyű gonosztett miatt, állhatatos imádságra kért mindenkit az elhunytak lelki üdvéért és a sebesültek felépüléséért.

tovább

Ilarion metropolita főpásztori látogatása Miskolcon és Tokajban

2022. július 29-én Hilarion metropolita látogatást tett a miskolci Szentháromság templomban, ahol Krank József parochus köszöntötte a főpapot. Főpásztorunk megismerkedett a templomban folyó felújítási munkák menetével, megtekintette a Miskolci Ortodox Múzeumot és más, az egyházközséghez tartozó helyiségeket, majd megbeszélést folytatott a parochussal és a hívőkkel a miskolci ortodox közösség istentiszteleti és lelki életének kérdéseiről. 

tovább

Ilarion metropolita megbeszélése Azbej Tristan államtitkárral

2022. július 26-án Ilarion, Budapest-magyarországi metropolita találkozott Azbej Tristannal, az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkárral. A megbeszélés elején a magyar kormány képviselője melegen üdvözölte főpásztorunkat kinevezése alkalmából, és kifejezte reményét, hogy a jövőben tovább erősödnek Magyarország és az Orosz Ortodox Egyház kapcsolatai az üldözött keresztények megvédelmezése ügyében. 

tovább

Ilarion metropolita találkozása Magyarország miniszterelnökével

2022. június 27-én, hétfőn Ilarion metropolita találkozott Orbán Viktorral, Magyarország miniszterelnökével, a miniszterelnök dolgozószobájában. A magyar kormány feje meleg szavakkal köszöntötte Ilarion metropolitát a Budapest-magyarországi Egyházmegye élére történt kinevezése alkalmából, megemlítve, hogy már sokéves ismeretség fűzi hozzá. A miniszterelnök kifejezte reményét, hogy erősödnek a magyarországi ortodox keresztény hívők kapcsolatai más felekezetek képviselőivel. 

tovább