Hilarion metropolita főpapi szolgálata a budapesti Szentháromság egyházközség gyermektáborában

2023. június 24-én, szombaton főpásztorunk meglátogatta a budapesti Szentháromság egyházközség gyermektáborát. A főpásztort Kornyilov Dmitrij pap, az egyházközség parochusa és Váradi Katalin, a tábor vezetője fogadta. A szent liturgiát a tábor teraszán, a szabad ég alatt tartották. A főpásztorral együtt szolgált Dmitrij parochus atya és a főpásztor diakónusa, Li Vjacseszlav. Az énekszolgálatot a főpapi kórus látta el Szurkov Georgij vezetésével.

A szent liturgia végén főpásztorunk az evangélium tanítását magyarázta a tábor résztvevőinek, majd beszédbe elegyedett a gyermekekkel. Az istentisztelet résztvevői együtt költötték el ebédjüket a tábor területén.

Június 29-júl 2. között a fiatalok Szlovákiába, a Tátrába utaznak, ahol túráznak és történelmi nevezeteségekkel, természeti tájakkal ismerkednek.