Egyházmegyénk kormányzó főpapja, Hilarion Bécsi és Ausztriai püspök találkozott Simeon metropolitával, a Magyarországi Bolgár Ortodox Egyház főpásztorával
Hilarion püspök május 18-án Budapesten találkozott Simeon nyugat-európai metropolitával, a Magyarországi Bolgár Ortodox Egyház vezetőjével. A megbeszélésre Hilarion püspök urat elkísérte Bilku Roland Szergij lelkész, az Egyházmegyei Hivatal titkára. A rendkívül szívélyes és baráti hangulatú találkozón a püspökök beszámoltak egymásnak egyházmegyéjük életéről és a velük kapcsolatos aktuális történésekről. Mindketten kifejezték reményüket, hogy a két egyházmegye…